< Terug naar cursusaanbod

Sherborne bewegingspedagogiek & autisme – specialisatiecursus

Direct aanmelden

Planning

Startdatum
13-06-2026
Tijd
09:00 - 17:00
Cursusdagen

Inhoud

De bewegingspedagogiek van Veronica Sherborne vertrekt vanuit het idee dat kinderen zich pas ten volle kunnen ontwikkelen wanneer zij zich veilig en vertrouwd voelen in hun eigen lichaam. Vanuit die lichamelijke basis groeit het vermogen om contact te maken met anderen, grenzen aan te voelen en duurzame relaties op te bouwen.

Bij kinderen en jongeren met autisme zijn net deze domeinen – lichaamsbeleving, veiligheid, contact en interactie – vaak kwetsbaar ontwikkeld. Tijdens deze specialisatiecursus onderzoeken we hoe Sherborne bewegingspedagogiek doelgericht kan worden ingezet ter ondersteuning van hun emotionele, motorische en sociale ontwikkeling.

We vertalen de methodiek expliciet naar de klinische en therapeutische praktijk van kinesitherapeuten, ergotherapeuten en andere hulpverleners. Hoe kan je via beweging werken rond lichaamsbesef, zelfregulatie, vertrouwen, interactie binnen jouw behandelcontext?

De opleidingsdag combineert een heldere theoretische onderbouwing met veel praktische bewegingservaringen. Er is ruime aandacht voor klinische observatie, reflectie en het bespreken van eigen casussen. Dankzij de actieve betrokkenheid van de deelnemers krijgt deze dag een sterk ervaringsgericht en praktijkgericht karakter.

Leerdoelen

Na deze opleidingsdag:

  • Heb je een verdiept inzicht in de relevantie van Sherborne bewegingspedagogiek bij kinderen en jongeren met autisme
  • Kan je Sherborne-bewegingssessies doelgericht aanpassen aan de noden van kinderen met autisme binnen een therapeutische context
  • Kan je via beweging werken rond veiligheid, lichaamsbesef, zelfregulatie en interactie
  • Kan je bewegingsinterventies vertalen naar je eigen klinische setting (kinesitherapie, ergotherapie, psychomotoriek, begeleiding)
  • Kan je gerichter observeren, analyseren en bijsturen tijdens bewegingssessies met kinderen met autisme

Docent

Wouter Carton

Wouter Carton studeerde iets meer dan 20 jaar geleden af als kinesitherapeut en specialiseerde zich onmiddellijk in psychomotoriek bij kinderen en in ontwikkelingsstoornissen. 

Hij werkte 15 jaar in het Centrum voor Ontwikkelingsstoornissen te Gent en is momenteel 23 jaar werkzaam in het CAR Ter Kouter in Deinze. Daar ontstond zijn passie voor Sherborne waarna hij als International Qualified Course Leader opleidingen begon te geven. 

Wouter is tevens als docent en coördinator verbonden aan het postgraduaat Psychomotorische Therapie bij Kinderen en Jongeren van UGent en UHasselt.

Doelgroep

Kinesitherapeuten en andere geïnteresseerde (medische) professionals die reeds in het bezit zijn van een certificaat Sherborne Practitioner (vroegere basiscursus).

Accreditatie

In aanvraag

Prijs

365€ (excl btw), 30% korting indien betaling met KMO-Portefeuille  (bij uw aanvraag dient u te opteren voor het thema 'beroepsspecifieke competenties')

Inbegrepen

Syllabus, lunch en koffiepauzes.