Powertalk: Meer dan Mama – Mentaal welbevinden in het peripartum
Direct aanmeldenPlanning
Inhoud
In deze Powertalk duiken we in de mentale gezondheid van vrouwen vóór, tijdens en na de zwangerschap: een periode waarin lichaam, psyche en identiteit in volle transformatie zijn. We verkennen wat er emotioneel kan spelen tijdens de zwangerschap, hoe de postpartumperiode een impact heeft op welzijn en relaties, en welke rol maatschappelijke verwachtingen hierin vervullen.
Daarnaast bespreken we de invloed van hormonen en borstvoeding op het mentale evenwicht, en staan we stil bij postnatale depressie: wat is normaal, welke signalen vragen actie, wanneer is gespecialiseerde hulp nodig en welke plaats jij als zorgverlener kunt innemen in dit proces.
We bekijken tot slot hoe vrouwen vandaag vaak meerdere ‘ballonnen’ tegelijk in de lucht moeten houden, en hoe we hen kunnen ondersteunen in het terugvinden van rust, draagkracht en realistische verwachtingen. Deze lezing wil informeren, normaliseren en concrete handvatten aanreiken om deze intensieve perinatale periode beter te begrijpen.
Leerdoelen
- Inzicht verwerven in de fysiologische veranderingen van de vrouw tijdens zwangerschap en postpartum, en begrijpen hoe deze evoluties lichaam én brein beïnvloeden.
- Begrijpen hoe hormonale schommelingen een directe impact hebben op het mentale welbevinden in het peripartum.
- De signalen van postnatale depressie tijdig herkennen, differentiëren van normale aanpassingsreacties en adequaat kunnen doorverwijzen.
- Het onderscheid kunnen maken tussen acute en chronische stress, en inzicht krijgen in hun respectieve impact op herstel en emotionele balans.
- Psychische veranderingen tijdens zwangerschap en na de bevalling kunnen duiden, inclusief de rol van identiteit, roltransities en relationele dynamieken.
- De invloed van maatschappelijke normen, sociale verwachtingen en het ‘moederbeeld’ herkennen, en begrijpen hoe deze factoren het mentale welzijn van peripartum vrouwen mee vormgeven.
Docent
Doelgroep
Deze sessie is bedoeld voor kinesitherapeuten, vroedvrouwen, artsen, psychologen en andere professionals die vrouwen in het peripartum begeleiden.
Accreditatie
In aanvraag
Prijs
66€ (excl. btw)
Inbegrepen
Syllabus, uitgesteld kijken mogelijk tot 72u na het verzenden van de opname
Sherborne bewegingspedagogiek & autisme – specialisatiecursus 