< Terug naar cursusaanbod

Neck & Shoulder Pain: A Hands-on Treatment Approach

Direct aanmelden

Planning

Startdatum
04-11-2025
Locatie
Leuven - Waves
Tijd
09:00 - 15:00
Vergaderingen
Startdatum
04-11-2025
Locatie
Leuven - Waves
Tijd
09:00 - 17:30
Vergaderingen

Inhoud

Deze ééndaagse cursus biedt een praktische en evidence-based benadering voor de evaluatie en behandeling van patiënten met nek- en schouderklachten. Vertrekkend vanuit de meest recente wetenschappelijke inzichten, ligt de nadruk op klinisch redeneren, functionele anatomie en hands-on technieken die inspelen op vaak voorkomende musculoskeletale problemen.

Onder leiding van Tzvika Greenbaum, internationaal expert in manuele therapie en dry needling, scherp je niet alleen bestaande vaardigheden aan, maar ontwikkel je ook nieuwe inzichten en behandelstrategieën die jouw klinisch handelen naar een hoger niveau tillen.

De opleiding onderzoekt de wisselwerking tussen de cervicale wervelkolom, de schoudergordel en de thoracale structuren, met oog voor zowel lokale als gerefereerde pijnpatronen. De focus ligt op manuele therapie en motor control retraining. 

Optioneel wordt er aansluitend ook ingegaan op de integratie van dry needling-technieken voor deze regio.

Het praktijkgedeelte is zorgvuldig opgebouwd. In het eerste deel ligt de nadruk op manuele technieken, die onmiddellijk toepasbaar zijn in de praktijk. In het tweede deel van de namiddag verschuift de aandacht naar het correct en veilig toepassen van klinisch relevante dry needling-technieken. Live demonstraties, begeleide oefensessies en de bespreking van klinische casussen zorgen voor een interactieve en leerrijke ervaring.

Deze workshop is geschikt voor zowel beginnende als ervaren therapeuten en levert direct toepasbare tools en strategieën op om het behandelresultaat bij cervico-thoracale en schouderproblematieken te verbeteren.
 

Neck & Shoulder pain – zonder dry needling                           9-15u

Neck & Shoulder pain – met dry needling                                9-17u30


(Cursus wordt gedoceerd in het Engels.)

 

Leerdoelen

  • Inzicht krijgen in de functionele samenhang tussen de cervicale wervelkolom, thoracale wervelkolom en het schoudercomplex.
  • Veelvoorkomende musculoskeletale oorzaken van nek- en schouderpijn herkennen via klinisch redeneren en klinisch onderzoek.
  • Manuele therapie toepassen om de mobiliteit te verbeteren en pijn te verminderen in de nek- en schouderregio.
  • Motor control-strategieën en oefentherapie gebruiken om functie en bewegingscontrole te herstellen. 

     

  • Optioneel: Dry needling-technieken veilig en doeltreffend integreren binnen een bredere behandelstrategie.

Docent

Tzvika Greenbaum

Dr. Tzvika Greenbaum is a physiotherapist from Tel Aviv with a clinical Master’s degree in Musculoskeletal and Sports Physiotherapy (Australia) and a PhD from Tel Aviv University. He is the founder of the Cervico-Cranio-Mandibular Academy (CCMA) and an expert in the assessment and treatment of neck and back pain, headaches, and temporomandibular disorders. As a clinician at Herzlia Medical Center, he combines years of hands-on experience with a strong academic background. His research on the connection between temporomandibular disorders and cervical dysfunction has been published in leading journals such as Musculoskeletal Science and Practice. 
Since 2011, he has taught physiotherapists and other healthcare professionals worldwide, promoting evidence-based rehabilitation in the cervico-cranio-mandibular region.

Doelgroep

Kinesitherapeuten, manueel therapeuten, artsen, osteopaten en chiropractoren.

Accreditatie

In aanvraag.

Prijs

Neck & Shoulder Pain: A Hands-on Treatment Approach

  • Zonder dry needling (9.00-15.00) : 330€ excl. btw
  • Met dry needling (9.00-17.30) : 360€ excl. btw

Inbegrepen

Syllabus, lunch en koffiepauzes.

Programma

  • Neck & Shoulder pain – zonder dry needling: 9-15u
  • Neck & Shoulder pain – met dry needling: 9-17u30

(Cursus wordt gedoceerd in het Engels.)